Metody płatności w niemieckich sklepach stacjonarnych i internetowych

3 maja, 2016
Metody płatności w Niemczech

Każdy, kto się wybiera na wycieczkę do Niemiec, chce zajrzeć do tamtejszych sklepów. Nie ma się co dziwić, ponieważ niemieckie sklepy oferują szeroki wybór i częste promocje. Ponadto znajdziemy tam marki i produkty, których w Polsce nie znajdziemy. Oprócz zwiedzania stacjonarnych sklepów, możemy też kupować w niemieckich sklepach internetowych. To wygodna metoda importowania ciekawych rzeczy, tym bardziej, że wiele niemieckich sklepów online oferuje dostawę do Polski. Niezależnie czy chcemy kupować w sklepach stacjonarnych czy internetowych, warto znać akceptowane w Niemczech metody płatności.

Sklepy stacjonarne
Podstawowym środkiem płatności w niemieckich sklepach stacjonarnych jest gotówka Euro. Jeśli nie mamy Euro, warto przed wyjazdem udać się do banku lub kantoru w Polsce i wymienić złotówki na Euro, ponieważ w Niemczech nie ma kantorów. Chcąc wymienić walutę lepiej skorzystać z oferty kantorów, ponieważ kursy walut w bankach są mniej korzystne.

Ogromna większość sklepów w Niemczech akceptuje też płatność kartą typu Visa, MasterCard czy Maestro. Jeśli nasza karta jest powiązana kontem prowadzonym w złotówkach, bank dokona automatycznego przewalutowania i może pobrać kilkuprocentową prowizję. Lepiej mają ci, którzy posiadają kartę do konta walutowego w Euro.

Coraz więcej placówek stacjonarnych przyjmuje też płatności NFC, Android Pay, Apple Pay czy Paypal, ale w skali kraju to wciąż niewiele.

Sklepy internetowe
W niemieckich sklepach internetowych zapłacimy przelewem (też europejskim SEPA), kartą płatniczą oraz Paypal. Warto zwrócić uwagę, że w Niemczech stosowane są systemy szybkich płatności, które od razu księgują przelew z różnych banków partnerskich, aby zamówienie mogło być od razu realizowane. W Polsce dominują PayU czy Dotpay, a w Niemczech mamy Sofort-Überweisung, GiroPay oraz inne. Niemniej dla Polaków nieposiadających konta w Niemczech najlepszą metodą płatności będzie karta bankowa. Również taka płatność może być realizowana za pośrednictwem wspomnianych systemów płatności.

Najlepiej gotówka i karta
Wybierając się na zakupy do Niemiec najbezpieczniej będzie przygotować pewną sumę gotówki w Euro i mieć w pogotowiu kartę, by w razie większych wydatków móc nią zapłacić.


0 Comment on this Article

Add a comment

*

12345

 • Niemieckie sklepy odzieżowe i obuwnicze, do których warto zajrzeć.

  Kochacie robić zakupy? Jeśli odpowiedzieliście tak, z pewnością nieobce są wam niemieckie sklepy, które od jakiegoś czasu robią furorę wśród naszych rodaków. Ich siła przyciągania tkwi w zawsze modnych i stylowych ubraniach oraz świetnych, wygodnych modelach butów. Oto lista najlepszych niemieckich sklepów odzieżowych i obuwniczych, które warto odwiedzić będąc u zachodnich sąsiadów.

 • Te niemieckie słodycze warto spróbować

  Jeśli kiedykolwiek byliście w Niemczech, to doskonale wiecie, że jest to kraina mlekiem i miodem płynąca. A raczej czekoladą. I to naprawdę dobrej jakości! Poza tym, że niemiecka gospodarka świetnie prosperuje, jednym z sektorów napędzających PKB jest przemysł spożywczy.

 • supermarket Niemcy

  Gdzie i co warto kupić w Niemczech? Dajemy odpowiedź

  Co warto kupić w Niemczech? W Niemczech znajdziemy wiele ciekawych rzeczy, które warto wypróbować. Warto też wiedzieć, gdzie można je kupić.

 • Metody płatności w Niemczech

  Metody płatności w niemieckich sklepach stacjonarnych i internetowych

  Niezależnie czy chcemy kupować w sklepach stacjonarnych czy internetowych, warto znać akceptowane w Niemczech metody płatności.

[ff id="2"]
banner