Gdzie i co warto kupić w Niemczech? Dajemy odpowiedź

5 maja, 2016
supermarket Niemcy

Co warto kupić w Niemczech? W Niemczech znajdziemy wiele ciekawych rzeczy, które warto wypróbować. Warto też wiedzieć, gdzie można je kupić. Dlatego podzielimy ten artykuł według rodzaju sklepu i pokażemy część niemieckich produktów, które warto zakupić.

Supermarket
Niemiecki supermarket to właściwe miejsce na rozpoczęcie przygody konsumpcyjnej. Oprócz mniejszych supermarketów i dyskontów okryjemy tam też duże hipermarkety (SB-Warenhäuser) obejmujące szeroką gamę produktów.

Będąc w supermarkcie skupimy się przede wszystkim na artykułach spożywczych i chemii. Warto spróbować różne produkty mleczne jak serki, napoje mleczne, jogury różnych marek np. Philadelphia, Bauer, Landliebe, Müller, Weihenstephan i inne. Chcąc ugotować coś wyjątkowego, warto zwrócić uwagę na sosy, nawet tych marek, które w Polsce dobrze znamy, ponieważ smakują one inaczej. Ponadto w Niemczech jest więcej rodzajów sosów. Nie sposób ominąć dział ze słodyczami. Niemieckie słodycze są naprawdę wyjątkowe. Zwróćmy uwagę na niemieckie marki, których nie ma w Polsce, np. Zetti, Sarotti, Berggold, Halloren, Rübezahl, Trumpf, Moser Roth, Alpia, Schmidt itp. To producenci znakomitych wyrobów czekoladowych. Jednak podobnie jak w przypadku sosów, znane w Polsce koncerny typu Ferrero, Haribo czy Storck mają w Niemczech szerszą ofertę. Gdy szukamy przekąsek typu czipsy czy chrupki, warto zwrócić uwagę na marki Chips-Frisch (Funny-Frisch), Chio-Chips, Xox.W przypadku napojów warto spróbować oryginalne połączenie coli oraz lemoniady pomarańczowej, zwane Spezi. Podobne są produkty Mezzo-Mix i Schwip-Schwap. W dziale napojów bezalkoholowych warto spróbować niemieckie soki Granini czy Valensina oraz oryginale słodkie piwa bezalkoholowe Karamalz oraz Vitamalz. Osoby aktywne fizycznie docenią napoje izotoniczne typu Isostar. Można je rozpoznać po dodatku sport lub iso w nazwie. Oczywiście Niemcy słyną też z jakościowych alkoholi, jak piwo, wina czy brandy. Przy okazji napojów warto zauważyć, że supermarkety mają niekiedy wydzielone mniejsze supermarkety dedykowane wyłącznie napojom (Getränkemarkt).

Będąc w dziale chemii zwrócimy uwagę na niemieckie płyny i proszki do prania (Spee, Ariel, Weißer Riese, Dash, Coral) i różne inne płyny do czyszczenia różnych powierzchni (np. Der General). Warto zarezerować trochę czasu, aby móc spokojnie samemu stwierdzić co warto kupić w niemieckim supermarkecie.

Poznaj różne niemieckie sieci supermarketów: supermarkety w Niemczech
Znajdź placówki niemieckich supermarketów.

Drogeria
Chociaż supermarkety oferują kosmetyki, oddzielimy te produkty do sekcji niemieckich drogerii. Oczywiście w drogerii zauważymy wiele wielkich marek, dobrze znanych w Polsce. Dlatego i tutaj warto popatrzeć nieco dokładniej i skupić się na typowo niemieckich kosmetykach, wyprodukowanych przez mniejsze firmy.

W przypadku środków do higieny jak mydła oraz żele pod prysznic oraz dodatki do kąpieli warto zwrócić uwagę na marki CD, dusch das, Kneipp czy Brooklyn Soap Company, Lush. Kremy do twarzy są oferowane przez takie marki jak Aok, Diadermine, Dr. Hauschka, Inspira. Jakościowe podkłady, make-upy, tusz do rzęs i inne produkty tego typu produkują firmy Schwan Cosmetics (marka Colour Cosmetics), Artdeco, Alcina itp. Najlepiej iść do kilku drogierii i nie śpiesząc się przeglądać co stoi w regałach.

Odkryj drogerie w Niemczech. Sprawdź placówki niemieckich drogerii.

Domy handlowe i galerie handlowe
W Niemczech znajdziemy domy towarowe (typu Kaufhaus), a więc wielopiętrowe sklepy samoobsługowe oferujące zwykle wiele różnych rodzajów produktów. Są to zazwyczaj odzież i obuwie, artykuły dekoracyjne i wyposażenia domowego, zabawki, elektronika, gry wideo, książki, filmy itd. Często na parterze znajdzemy też bary, restauracje, piekarnie oraz placówki usługowe jak na przykład fryzjer. Niemieckie domy handlowe są dobrym miejscem, gdy szukamy jakiegoś fajnego prezentu. Znane w Niemczech domy towarowe to Karstadt, Galeria Kaufhof, KaDeWe, Woolworth.

W przeciwieństwie do domów towarowych, gdzie większość towarów jest sprzedawana przez sam dom towarowy, w niemieckich galeriach handlowych znajdziemy wiele różnych sklepów sprzedających własny asortyment. Podobnie jak w Polsce, znajdziemy tam wszelkie rodzaje produktów. Zazwyczaj mieści się tam też supermarket. Poznaj lokalizacje galerii handlowych w Niemczech.

Warto oberjrzeć zamieszczone w niniejszym artykule zdjęcia inspirujące co warto kupić w Niemczech. Ramowo wskazaliśmy też, gdzie kupować w Niemczech, ale konkretne sieci handlowe lub nawet placówki można sprawdzić korzystając z zamieszczonych w tekście odnośników.


0 Comment on this Article

Add a comment

*

12345

 • Niemieckie sklepy odzieżowe i obuwnicze, do których warto zajrzeć.

  Kochacie robić zakupy? Jeśli odpowiedzieliście tak, z pewnością nieobce są wam niemieckie sklepy, które od jakiegoś czasu robią furorę wśród naszych rodaków. Ich siła przyciągania tkwi w zawsze modnych i stylowych ubraniach oraz świetnych, wygodnych modelach butów. Oto lista najlepszych niemieckich sklepów odzieżowych i obuwniczych, które warto odwiedzić będąc u zachodnich sąsiadów.

 • Te niemieckie słodycze warto spróbować

  Jeśli kiedykolwiek byliście w Niemczech, to doskonale wiecie, że jest to kraina mlekiem i miodem płynąca. A raczej czekoladą. I to naprawdę dobrej jakości! Poza tym, że niemiecka gospodarka świetnie prosperuje, jednym z sektorów napędzających PKB jest przemysł spożywczy.

 • supermarket Niemcy

  Gdzie i co warto kupić w Niemczech? Dajemy odpowiedź

  Co warto kupić w Niemczech? W Niemczech znajdziemy wiele ciekawych rzeczy, które warto wypróbować. Warto też wiedzieć, gdzie można je kupić.

 • Metody płatności w Niemczech

  Metody płatności w niemieckich sklepach stacjonarnych i internetowych

  Niezależnie czy chcemy kupować w sklepach stacjonarnych czy internetowych, warto znać akceptowane w Niemczech metody płatności.

[ff id="2"]
banner